W drodze po medale

W weekend dwie ekipy wołomińskiego Huraganu pod wodzą Piotra Dąbrowskiego wygrały na wyjeździe swoje mecze: kadetki w Żyrardowie, juniorki w Ostrołęce.

OSiR Żyrardów – UKS Huragan Wołomin 72:21 (23:6; 20:5; 15:5; 14:5)

Pierwszego marca odbył się wyjazdowy mecz wołomińskich kadetek z OSiR-em Żyrardów. Było to pierwsze spotkanie obu zespołów w tym sezonie. Dziewczyny z Huraganu nie zaliczyły ani jednej przegranej, natomiast przeciwniczki wielokrotnie schodziły z parkietu pokonane. Przebieg spotkania był łatwy do przewidzenia. Już od pierwszej kwarty zarysowała się wyraźna przewaga gości. Podopieczne Piotra Dąbrowskiego grały pewnie w ataku i dobrze w obronie. Częste przechwyty i szybki atak sprawił, iż wołominianki szybko uzyskały siedemnastopunktową przewagę już po pierwszej odsłonie i w pełni uzyskały kontrolę na boisku. W kolejnych etapach UKS Huragan już tylko powiększał przewagę i wygrał pewnie różnicą 51 punktów.

– Zagrałyśmy pierwszy mecz w lidze kadetek z tutejszą drużyną. Już od pierwszych minut gry postawiłyśmy na dobrą obronę, co dawało efekty w postaci przechwytów a co za tym idzie skutecznych szybkich ataków. Żyrardowiankom bardzo ciężko było zdobyć jakikolwiek punkt. Nam przychodziło to bez zbytnich trudności. W drugiej połowie szybki atak trochę zaczął szwankować, ale nadrobiłyśmy to dobrym atakiem pozycyjnym. W tym meczu zdecydowanie to my dyktowałyśmy warunki gry. Mimo wszystko nie wystrzegałyśmy się błędów takich jak np. 16 niecelnych rzutów osobistych oraz kilku strat. Ostatecznie wygrałyśmy 72:21 – mówi o spotkaniu Wiola Gmurczyk, kapitan Huraganu i zdobywczyni największej liczby oczek w tym spotkaniu.

Punkty dla Wołomina zdobywały: Agnieszka Feja 7, Justyna Owczarek 4, Justyna Sobota 4, Aneta Miklas 0, Monika Banasik 6, Wiola Gmurczyk 16, Martyna Jankowska 7, Angela Szulich 8, Weronika Urbaniak 8, Joanna Hołubicka 7, Monika Bieniek 5, Ola Borkowska 0

MUKS Unia Basket Ostrołęka – UKS Huragan Wołomin 75:61 (15:13; 21:17; 24:18; 15:13)

Niedzielne spotkanie zapowiadało się na bardzo wyrównane. Podczas meczu w Wołominie zawodniczki Unii przegrały, więc teraz bardzo chciały się odegrać na podopiecznych Piotra Dąbrowskiego, a ekipa Huraganu miała jedno założenie: wygraną. Nie było łatwo. Mimo że gospodynie stawiały dość znaczny opór w każdej odsłonie wołominiankom udało się ugrać kilka oczek przewagi, co pod koniec spotkania dało łączną sumę 14 punktów.

– Kolejne spotkanie w lidze juniorek z zespołem z Ostrołęki zakończyło się naszą wygraną. W pierwszej połowie bardzo dobrze funkcjonował szybki atak, dzięki któremu zdobyłyśmy większość punktów. Mimo to nie wystrzegałyśmy się błędów, co wykorzystywały dziewczyny z Ostrołęki. W drugiej połowie szala zwycięstwa ciągle była po naszej stronie, ani na moment nie pozwoliłyśmy drużynie przeciwnej objęcie prowadzenia. Podejmowały walkę, jednak nie na tyle skutecznie by nas pokonać. Nie był to łatwy mecz, ponieważ nasze przeciwniczki zawsze grają ostro i walczą
do końca. Bardzo dobrze zagrała dziś Justyna Zalewska, która wielokrotnie dziurawiła kosz Ostrołęki. Mecz zakończył się wynikiem 75:61. To spotkanie ogromnie zwiększyło nasze szanse na awans do mistrzostw Polski juniorek z 3 miejsca, co jest dla nas korzystniejszym wariantem niż awans z miejsca 4 – komentowała Wiola Gmurczyk.

Dla Wołomina punktowały: Ewelina Pękul 10, Monika Banasik 2, Magdalena Godlewska 8, Monika Bieniek 4, Angela Szulich 0, Justyna Zalewska 29, Joanna Hołubicka 2, Martyna Jankowska 2, Anna Soszyńska 12, Justyna Owczarek 2, Agnieszka Feja 1, Wiola Gmurczyk 3.

Mimo zwycięstw dziewczęta popełniają jeszcze zbyt wiele błędów. Martwi niewielka skuteczność z rzutów osobistych. Do finałów jeszcze chwila i na pewno wszystkie mankamenty zostaną dopracowane.

L.G.
Wieści Podwarszawskie nr 10/2008