Juniorki już w Półfinałach Mistrzostw Polski

Dwa dni na wołomińskim Huraganie trwała rywalizacja w eliminacjach do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. Podopieczne Piotra Dąbrowskiego i Konrada Budki po dwóch zwycięstwach awansowały do dalszego etapu z pierwszej pozycji. To kolejny sezon, w którym wołominianki mają wielkie szanse na medale w Mistrzostwach Polski.

UKS Huragan Wołomin – MUKS Unia Basket Ostrołęka 100:44 (33:12, 23:11, 24:11, 20:10)

Sobotnie popołudnie znakomicie nastroiło koszykarki z UKS Huragan Wołomin do dalszej walki. Pierwszym przeciwnikiem UKSu był MUKS Unia Basket Ostrołęka. Od pierwszego gwizdka sędziego widać było również, że to właśnie ekipa z Wołomina będzie dyktować tempo i warunki gry. To spotkanie można określić jednym zdaniem – gra do jednego kosza. Gospodynie robiły co chciały, niewiele popełniały błędów i wynik końcowy był również bardzo wysoki. Punkty dla UKS Huragan zdobywały: Karolina Poboży 26 pkt., Monika Radomska (kpt.) 16 pkt., Aleksandra Wajler 15 pkt., Natalia Panufnik 12 pkt., Julia Tyszkiewicz 10 pkt., Sylwia Bujniak 9 pkt., Magdalena Miesiąc 6 pkt., Aleksandra Miesiąc 4 pkt., Adrianna Januszko 2 pkt., Maja Perkowska, Karolina Powała.

MUKS Unia Basket Ostrołęka – UKS Trójka OSiR Żyrardów 44:98 (12:31, 2:26, 9:32, 21:9)

W drugim meczu eliminacji zespół z Ostrołęki zanotował kolejną porażkę. Tym razem uległ drużynie z Żyrardowa 44:98. Dla MUKSu oznacza to również wyeliminowanie z dalszych rozgrywek. Najwięcej punktów dla MUKS Ostrołęka zdobyła Anna Pawłowska 21 pkt. Najwięcej punktów dla UKS Żyrardów rzuciła Amalia Rembiszewska 26 pkt.

UKS Huragan Wołomin – UKS Trójka OSiR Żyrardów 63:57 (15:17, 24:16, 8:13, 16:11)

Już od początku było wiadomo, że niedzielne spotkanie nie będzie „spacerkiem”. W pierwszej minucie obie ekipy grały bez uzyskania punktów. Dziewczęta z Huraganu walczyły zawzięcie i żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać ani na chwilę. O wyrównanej grze świadczą wyniki końcowych kwart. Pierwsza zakończyła się wynikiem 15:17, druga 39:33. Po zmianie stron wynik ponownie oscylował w granicy remisu (III kwarta 47:46). Decydująca była więc ostatnia odsłona spotkania. Od początku kilku punktową przewagę miał Wołomin. Dodatkowo gościom często puszczały nerwy, co sędziowie skrzętnie odgwizdywali w faulach. Duży wkład w zwycięstwo miały więc także celne rzuty osobiste. Ostatecznie na tablicy wyników widniał wynik 63:57.

Zwycięstwem podopieczne Piotra Dąbrowskiego wywalczyły awans do Półfinałów Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca, co daje im lepsze rozstawienie w dalszym etapie rozgrywek. Punkty dla UKS Huragan zdobywały: Monika Radomska (kpt.) 23 pkt., Karolina Poboży 12 pkt., Aleksandra Wajler 11 pkt., Sylwia Bujniak 7 pkt., Julia Tyszkiewicz 4 pkt., Adrianna Januszko 3 pkt., Natalia Panufnik 3 pkt., Maja Perkowska, Karolina Powała, Aleksandra Miesiąc, Magdalena Miesiąc, Wiktoria Skuzińska. Najwięcej dla UKS Żyrardów rzuciła Aleksandra Mysińska 17 pkt.