Huraganowe dziewczyny ósme w Polsce

Nie udało się powalczyć o medale zawodniczkom UKS Huragan w finałach Mistrzostw Polski U22 w koszykówce dziewcząt. Walka trwała zawsze od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, lecz za każdym razem brakowało
niewielkiej ilości punktów by zwyciężyć. Ostatecznie dziewczęta z Wołomina zajęły ósme miejsce.

W środę, na pierwszy rzut podopieczne Piotra Dąbrowskiego i Małgorzaty Zaroń trafiły na gospodynie turnieju VBW GTK Gdynia. Wiadomo było, że nie będzie łatwo wygrać z wielokrotnym mistrzem kraju. Na boisko dziewczyny wyszły
skupione i nastawione na maksymalne obroty. Tak też było… Huragan po gwizdku sędziego miał dwie podkoszowe akcje, ale to VBW jako pierwsze zdobyły punkty. Wołominianki nie zamierzały oddawać punktów łatwo i walczyły o każdy centymetr boiska. Wystarczyło jednak kilka szybkich ataków gdynianek, by objąć kilkupunktowe prowadzenie. Po pierwszej połowie spotkania na tablicy wyników widniał wynik 31:33, więc po zmianie stron walka rozpoczęła się od nowa. Podopieczne Piotra Dąbrowskiego grały równie mocno. Brakowało jednak odrobinę celności, by móc doprowadzić do wyrównania. Gdynia po trzeciej kwarcie powiększyła swoją przewagę do 10 punktów. Mimo ogromnej woli walki i determinacji w ostatniej odsłonie, nie udało się odrobić strat i Huragan musiał opuszczać parkiet jako drużyna pokonana 54:63 (15:20, 16:13, 12:20, 11:10). Najwartościowszą zawodniczką spotkania wybrano Amalię Rembiszewską z Gdyni.

Punkty dla UKS Huragan zdobywały: Anna Pawłowska 11 pkt., Aleksandra Pląsek, Kinga Leder, Katarzyna Chodkowska, Anna Banaszek 1 pkt., Martyna Banaszek – Ziemińska, Gabriela Piech 17 pkt., Adrianna Januszko, Maja Perkowska, Karolina Poboży 15 pkt. (13 zbiórek), Wiktoria Skuzińska, Pola Dmochewicz 10 pkt. (2×3).

W drugim dniu imprezy naprzeciw wołomińskiego UKSu stanęła Enea AZS Poznań. Mecz był bardzo ważny dla naszych dziewczyn. W przypadku przegranej musiały pogodzić się z faktem, że nie trafią do grupy medalowej MP. Zaczęły
więc bardzo mocno i pod koniec pierwszej kwarty Huragan miał trzy punkty przewagi, a w 14. minucie prowadził już 10 puntami. Niestety, środkowa Karolina Poboży szybko złapała trzy przewinienia i szkoleniowcy zdecydowali się na zmianę. Przeciwniczki zaczęły sukcesywnie odrabiać straty. Po zmianie stron Wołomin grały koncertowo. Na początku dziewczyny miały cztery punkty do tyłu, co w niespełna dwie minuty odrobiły za sprawą Karoliny Poboży, która wróciła po przerwie i pod koszem spisywała się znakomicie. Nie ustrzegła się też fauli, bo miała na swoim koncie już cztery, więc do końca spotkania musiała uważać, by sędzia nie odgwizdał już żadnego. W ostatniej kwarcie nieustannie na tablicy widniał wynik remisowy. Walka „kosz za kosz” trwała do 47. minuty, kiedy to poznanianki uzyskały przewagę kilku punktów. Wołominianki nie poddawały się i walczyły do końca. Na 15 sekund przed końcem spotkania
Enea prowadziła 68:67 i to zawodniczki z Poznania miały piłkę. Wtedy to przechwytem popisała się Anna Pawłowska, ale sytuacji jeden na jeden na punkty nie zdobyła punktów Katarzyna Chodkowska i to poznanianki cieszyły się ze zwycięstwa. Zabrakło bardzo niewiele… (21:24, 19:12, 9:13, 19:18).

Ponownie double-double zapisała na swoim koncie Karolina Poboży (20 pkt i 10 zbiórek). Najlepszą zawodniczką została Martyna Kotula z Poznania.

Skład Huraganu: Kinga Leder, Anna Banaszek 6 pkt., Martyna Banaszek – Ziemińska, Maja Perkowska, Wiktoria Skuzińska 2 pkt., Aleksandra Pląsek, Pola Dmochewicz 11 pkt. (1×3), Gabriela Piech 12 pkt. (1×3), Anna Pawłowska 16
pkt., Karolina Poboży 20 pkt. (10 zbiórek), Katarzyna Chodkowska, Adrianna Januszko.

Trzeci dzień turnieju to mecz z UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Pierwsza kwarta zdecydowanie na remis 19:19, dwie kolejne odsłony to kilkupunktowa przewaga łodzianek, lecz ostatnia kwarta dała sporą przewagę punktową dla Aleksandrowa. To był najsłabszy pojedynek w wykonaniu wołominianek 69:49 (19:19, 16:13, 15:13, 19:4).

Punkty dla UKS Huragan zdobywały: Anna Pawłowska 4 pkt., Adrianna Januszko, Kinga Leder, Karolina Poboży 22 pkt. (6 zbiórek), Katarzyna Chodkowska 2 pkt., Anna Banaszek, Martyna Banaszek – Ziemińska, Wiktoria Skuzińska,
Maja Perkowska, Aleksandra Pląsek, Gabriela Piech 16 pkt. (2×3), Pola Dmochewicz 5 pkt. (1×3). Przegrana trzech pojedynków w grupie spowodowała, że wołominianki musiały zadowolić się walką o siódme miejsce.

– Dziewczyny – walczcie dalej! O wczorajszej porażce trzeba zapomnieć i bez lęku, z wiarą i olbrzymią determinacją podjąć bój o zwycięstwo! Trzeba być silnym i indywidualnie i zespołowo! Bardzo mocno trzymam kciuki i wierzę, że
będziecie lepsze, bardziej zdeterminowane, agresywniejsze, ambitniejsze i waleczniejsze. Do boju Huragan! – zagrzewał koszykarki do walki na klubowym fanpagu Maciej Gordon, wielokrotny trener młodzieżowych reprezentacji Polski
i trener pierwszoligowego zespołu AZS Uniwersytet Warszawski, z którym współpracuje Huragan.

Mimo doznanych porażek podopieczne trenerów Piotra Dąbrowskiego i Małgorzaty Zaroń patrzyły przeciwniczkom z KS Basket 25 Bydgoszcz prosto w oczy i były bardzo skupione na grze. Wystąpiły w składzie bez rozgrywającej Anny Pawłowskiej, która z reguły dyktowała tempo i warunki gry klubowym koleżankom. Najdłużej na parkiecie grały Kinga Leder, Gabriela Piech, Karolina Poboży i Karolina Chodkowska i to one zdobyły największą liczbę punktów. Do tego Piech i Poboży zapisały na swoich kontach double-double – Gabriela 11 punktów i 10 zbiórek, zaś Karolina 14 punktów i 12 zbiórek. Nie wystarczyło to na wygraną. Wprawdzie wynik w kwartach był 2:2, ale to bydgoszczanki ustrzeliły
trzy oczka więcej i to one cieszyły się z siódmego miejsca (63:60 – 16:12, 11:14, 19:11, 17:23).

UKS Huragan: Kinga Leder 20 pkt. (3×3), Anna Banaszek 4 pkt., Martyna Banaszek – Ziemińska, Maja Perkowska, Wiktoria Skuzińska 2 pkt., Aleksandra Pląsek, Pola Dmochewicz, Gabriela Piech 11 pkt. (2×3) – 1- zbiórka, Anna Pawłowska, Karolina Poboży 14 pkt. (12 zbiórek), Katarzyna Chodkowska 9 pkt. (1×3), Adrianna Januszko.