Ryszard Zahn o UKS Huragan

Zakończyły się rozgrywki wojewódzkie w koszykówce juniorek, kadetek i młodziczek. Uczestniczyły w nich drużyny UKS Huragan Wołomin. O ich osiągnięciach i planach na najbliższą przyszłość mówi prezes klubu, a jednocześnie trener zespołu młodziczek Ryszard Zahn.

– Sezon 2009/10 na szczeblu wojewódzkim dobiegł końca. Zespoły naszego klubu uplasowały się w rozgrywkach wojewódzkich na wysokich pozycjach. Najlepiej spisały się juniorki trenowane przez Piotra Dąbrowskiego, które wywalczyły miano najlepszej drużyny w województwie i awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Miło mi poinformować, że turniej ćwierćfinałowy rozegrany zostanie w dn. 16-18 kwietnia w Wołominie. Już dzisiaj zapraszam wszystkich kibiców do gorącego dopingu dla naszej drużyny.

Niewiele gorzej spisał się trenowany przeze mnie zespół młodziczek, który zajął 2 miejsce w województwie i także wywalczył awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Ćwierćfinały nasze dziewczęta zagrają w dn. 7-9 maja w Poznaniu. Obie nasze drużyny, tzn. juniorki i młodziczki mają duże szanse na awans do dalszych rozgrywek o mistrzostwo Polski.

Kadetki trenowane przez Bartosza Orzechowskiego wypadły w tym sezonie słabiej, zajmując 6 miejsce w województwie i nie kwalifikując się dalej, ale trzeba pamiętać, że zespół ten składał się w 80% z młodszych dziewcząt, szykowanych do gry w tej kategorii wiekowej na przyszły sezon.

Dobre 4 miejsce w województwie zdobyła nasza najmłodsza drużyna w rozgrywkach mini-koszykówki, trenowana przez Sławomira Bujniaka.

W najbliższym czasie ważną imprezą będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która rozegrana zostanie w dn. 29.04 – 3.05 w Ostrołęce. Na tą imprezę do kadry Mazowsza koszykarek powołanych zostało 7 zawodniczek z Wołomina. Są to: Weronika Dąbrowska, Martyna Banaszek, Justyna Szuleka, Sylwia Bujniak, Aleksandra Januszko, Adrianna Januszko i Karolina Poboży. Oprócz Dąbrowskiej są to uczennice Sportowej Szkoły nr 5 w Wołominie. W dn. 26-28 marca kadra Mazowsza wystąpi w Nowym Targu w turnieju przygotowawczym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Będzie to ważny sprawdzian dla ustalenia ścisłej dwunastki zawodniczek, które zagrają w reprezentacji Mazowsza na OOM. Zobaczymy, ile naszych dziewczyn z tej siódemki ostatecznie się zakwalifikuje do reprezentacji.

Jeśli chodzi o sytuację finansową naszego klubu, to jest ona niezła. Chociaż jeśliby zespoły juniorek i młodziczek zakwalifikowały się do finałów mistrzostw Polski, to z uwagi na duże koszty zakwaterowania, wyżywienia i transportu, mogłoby nam zabraknąć funduszy. Dlatego w takim wypadku pomoc sponsorów byłaby mile widziana.

Notował Zbigniew Milewski