Nie ma mocnych

UKS Huragan Wołomin – OSiR Żyrardów 80:40 (21:9, 24:11, 19:12, 16:8)

W poniedziałkowe popołudnie w hali sportowej wołomińskiego Huraganu odbył się mecz koszykówki dziewcząt w kategorii kadetek pomiędzy UKS Huragan Wołomin a OSiR Żyrardów. Gospodynie wygrały zdobywając dwa razy więcej punktów od rywalek, mimo że nie przyłożyły się do gry. Dla nich ten mecz był zabawą, a poziom gry dawał wiele do życzenia.

Podopieczne Piotra Dąbrowskiego wyszły na parkiet pewne zwycięstwa. Na Mazowszu nie ma zespołu, który mógłby dotrzymać im kroku. Konto punktowe otworzyła kapitan Huraganu Wiola Gmurczyk, która zdobyła największą liczbę punktów w tym meczu. Mimo iż wołominianki nie za bardzo przykładały się do obrony przeciwniczki nie były w stanie rzucić więcej jak 9 oczek. Druga odsłona wyglądała podobnie a różnica pomiędzy zespołami zwiększyła się do 25 punktów, na korzyść Wołomina. Po długiej przerwie, nie powiodły się wysiłki Żyrardowianek, które robiły wszystko, aby zniwelować zdobytą przewagę Huraganu. Przez całą drugą połowę mimo niewielkiego zaangażowania w grę gospodynie bezlitośnie dziurawiły kosz gości. Spotkanie zakończyło się wynikiem 80:40.

– Mecz był bardzo podobny właściwie do wszystkich innych, które rozgrywamy w lidze kadetek. Wygrałyśmy go, ale właściwie chyba po najmniejszej linii oporu, bo nasza przewaga mogła być dużo wyższa – pisze w blogu zespołu Wiola Gmurczyk.

Kolejny etap na drodze do mistrzostw Polski to baraże, które odbędą się 11 kwietnia.

Punkty dla Huraganu zdobywały: Olga Sasin 0, Aleksandra Borkowska 0, Martyna Jankowska 5, Angelika Szulich 8, Joanna Hołubicka 7, Monika Bieniek 11, Weronika Urbaniak 12, Justyna Owczarek 12, Agnieszka Feja 5, Monika Banasik 4, Wiola Gmurczyk 16. Trenerzy: Piotr Dąbrowski, Bartosz Orzechowski.

Najwięcej punktów dla Żyrardowa zdobyła Olga Krysiak – 14.